fbpx

Ošizený úklid.. taky úklid!

Ošizený úklid… taky úklid!
 
Kdyby si chtěl někdo myslet, že v duchu mého motta „Mám ráda úklid, protože ho umím!“ uklízím pokaždé s radostí, byl by to omyl!
 
Opravdu často se mi stává, že se mi nechce a hledám dobrý důvod, proč není nutné uklízet právě teď.. obzvlášť na konci týdne, když mě čeká větší úklid, protože přes týden byla moje aktivita péče o domácnost nulová, a teď mě čeká „všechno“!
 
😱💦🧽🧹🗑♻️
 
Představte si situaci……..
 
Je pátek. Po práci přijdete domů a to poslední, na co máte energii nebo náladu, je úklid bytu nebo domu. Jenže na víkend máte naplánovaných tolik aktivit, že čas na úklid nebude. Tak kdy budu uklízet?!
Nějaká rada od profíka? Jasně, že ano! 
 
Nečekejte žádné zaklínadlo abraka dabra, ani radu, že máte hned volat úklidovku, která to vyřeší za vás. Ani jedno z toho patrně neklapne.
 
Pro tyto případy mám radu, kterou jsem pojmenovala
♣️♥️♠️♦️ KVARTETO ♣️♥️♠️♦️
 
Pamatujte, že KVARTETO by vám nemělo zabrat více, než půl hodiny (pokud máte větší dům, patrně to bude dvojnásobek).
 
♣️♥️♠️♦️
 
1. Ukliďte si na kuchyňské lince – nádobí vložte do myčky; dřez je prázdný, čistý; linka i varná deska (sporák) je bez nádobí a věcí, které lze uklidit. 
 
♣️♥️♠️♦️
 
2. Pouklízejte věci v obývacím pokoji a ložnici na své místo – oblečení do skříně, popř. prádelního koše; odložené věci dejte na své místo; poskládejte deky a polštářky na sedačce.
 
♣️♥️♠️♦️
 
3. Koupelna – Umyjte umyvadlo a wc.
 
♣️♥️♠️♦️
 
4. Vyluxujte.
 
HOTOVO.
Nebojte se, že to zabere více, jak půl hodiny, a i kdyby.. pokud se nebudete pouštět do větších detailů, ale dodržíte zásadu KVARTETO úklidu, do hodiny máte uklizeno i ve větší domácnosti, a že je úklid „trochu“ ošizený, poznáte stejně jen vy. 🤩😊
 
A hurááááá, víkend bez úklidu může začít! 
 
Krásný týden a báječnou náladu vám všem
 
přeje Žaneta🌺☀️🌈

 

 

 

Učím, jak uklízet jako profík a jak se díky úklidu obohatit na duši i v rozpočtu. Jsem profesionál. Mám ráda úklid, protože ho umím:-) Zde si můžete přečíst můj příběh >>
Komentáře