fbpx

Ahoj!

Jmenuji se Žaneta Augustová a jsem matka dvou dcer, majitelka úklidové agentury a nadšená zastánkyně chytrého úklidu.

Taky jsem bordelářka milující pořádek a věci na svém místě.

Učím jak uklízet jako profík a jak se díky úklidu obohatit na duši i v rozpočtu.

Vítej na začátku mého příběhu!

 

Dovol mi, abych se ti nejprve představila… stručně:-)

Jsem svobodná matka dvou děvčat a žijeme spolu ve vlastním bytě.

Jsem majitelkou úklidové firmy.

Vystihnout mou povahu může slovo „nezaměstnatelná“. Jsem totiž typ ženy, která si ráda organizuje práci podle sebe, stejně tak si ráda rozhoduje o tom, kolik prostoru bude práce v jejím životě zabírat a jak bude ohodnocena.

Podřizuji se svým potřebám, touhám, plánům, rodině… můj pracovní i soukromý život je díky tomu v harmonii. ♥♥♥

 

Moci strávit celé prázdniny s dětmi, 

je pro mě splněným snem!

 

Když se ale vrátím v čase daleko zpět a vezmu vás tam podívat se se mnou, našli bychom ženu s hlavou v dlaních, jak v představách hledá ideální cestu, po které se vydá.

Cestu, na které nebude nouze o peníze, volný čas pro rodinu, čas pro naše koníčky, sny… pro všechno to, co člověka může udělat šťastným.

V té době mi skončila mateřská dovolená a za sebou jsem měla nevydařený vztah, s jehož koncem skončila i práce, které jsem se roky předtím věnovala.

 

Stála jsem na křižovatce a netušila, kudy se vydat.

 

Neměla jsem vlastní bydlení.

 

Bylo mi 27 let a začínala jsem znovu. 

  

Moje situace se zdála být řešitelná velmi jednoduše – oslovím firmy, kterým nabídnu své dosavadní pracovní zkušenosti před mateřskou v přítelově obchodní firmě.

Usadím se na místě se stabilním příjmem, nebudu mít starosti, z čeho zaplatím nájem a jídlo, základní měsíční výdaje, a když se budu krotit, třeba z toho i nějakou korunku ušetřím.

Jenomže to byl právě můj problém a cítila jsem se vlastně tou představou „zaměstnanecké jistoty“ sklíčená.

Chtěla jsem pracovat, ale samostatně, bez tabulek s normami, bez pevné pracovní doby a platu, který mě bude limitovat a určovat, co můžu utratit a víc ani „ň“!

„Nechci být zaměstnanec!“ křičelo ze mě. To už tu bylo po škole a bylo to pro mě jako okovy už tenkrát. Dnes mám dítě a velkou zodpovědnost za zítřky nás obou…

 

Potřebuji více!

 

Chci více! ..více peněz, více volného času,

více seberealizace.

 

Po mateřské a rozchodu jsem neměla zrovna silné sebevědomí.

Tak sedím u stolu a při výčtu možností trochu odevzdaně uvažuji o podnikání… 

Nemám kapitál, ze kterého rozjedu vlastní podnikání. Nemám ani podnikatelský záměr, na který bych si kapitál půjčila.

A co vlastně mám?

Co umím?

Co nabídnu?!?

Ani nevím, jak ta myšlenka přišla, ale zvedla mi hlavu a rozzářila oči! Moje maminka si v té době přivydělávala úklidem domácností. Psal se začátek roku 2003 a úklidy v bytech a rodinných domech nebyly tak běžné a rozšířené jako dnes. Dokonce ani na internetu jsem v našem městě nenašla více firem, které by se úklidem zabývaly, možná tři a ty se zaměřovaly na nebytové prostory. A mě napadl podnikatelský záměr…

 

Má práce!

 

Má nová cesta! Nový začátek!

 

Budu pro klienty zajišťovat profesionální úklid!

 

Nabídnu kvalitní práci a něco navíc…

 

Cítila jsem úlevu a byla šťastná, že cesta, kterou před sebou vidím, má jasnější obrys. Nevěděla jsem ale kde začít, co je důležité udělat teď a co později. Vše jsem tvořila na koleni a učila se skrze překážky a chyby, které mě však posouvaly.  

S každou zakázkou jsem nabírala nové zkušenosti a poznatky. Každé jednání s potencionálním zákazníkem mě učilo dovednosti, které mi pomáhaly získávat důvěru a tvořit stabilní zázemí v podobě pravidelných zakázek. S každým úspěchem i neúspěchem jsem se posouvala.

 

Po krůčkách, přes pády a vzestupy,

ale vpřed!

 

Mezi objevem mého smělého podnikatelského záměru a dnešním dnem uplynulo spoustu času. Dnes si mohu dovolit tyto poznatky předat dál a ukázat vám zkratku k profesionálnímu úklidu.

Ráda bych inspirovala a motivovala vás ženy, které o úklidu přemýšlíte jako o práci, ale nemáte dost odvahy uchopit to jako podnikání. Jako příležitost nastavit svou profesionalitu a cenu na úroveň, která dá vaší práci originalitu, a díky které se budete odlišovat od davu. Možná můj příběh zaujme ženy, které by vůbec nenapadlo se tímto směrem vydat, a teď jsem zasela semínko. A možná se najdou i takové, které už se úklidem živí a s mou pomocí jejich práci obohatí o cenné poznatky.

Stejně tak ráda poradím komukoliv, kdo se chce vymanit ze zaběhlých principů domácího úklidu a rád by se dozvěděl, jak to jde dělat lépe a efektivněji.